PPPN Nowy Targ

Małopolski Związek Piłki Nożnej
PODHALAŃSKI PODOKRĘG PIŁKI NOŻNEJ w Nowym Targu

zmarł Jerzy Leszczyński – miał 77 lat!

  Z głębokim żalem i ogromnym smutkiem informujemy, iż w dniu 2 grudnia 2022r. nagle zmarł śp. Jerzy Leszczyński, wieloletni działacz PZPN, MZPN i OZPN Nowy Sącz, były kierownik I drużyny i wiceprezes Klubu Sportowego Sandecja, obecnie wiceprezes MZPN Podokręgu Nowy Sącz i prezes Rady Seniorów.

 Podczas Finału Pucharu Polski na szczeblu nowosądeckim został uhonorowany pamiątkowymi grawertonami za 60 lat swojej działalności sportowej. Otrzymał również Złoty Medal PZPN „Za zasługi dla rozwoju piłki nożnej”. Jerzy Leszczyński był przez 60 lat zaangażowany w lokalny sport, przede wszystkim futbol, pracując również na rzecz MZPN Podokręgu Piłki Nożnej w Radzie Seniorów. Był nie tylko lokalnym przedsiębiorcą, ale także wielkim fanem takich sportów jak piłka nożna, saneczkarstwo czy sporty motorowe w Sandecji. Posiadał uprawnienia sędziego saneczkarskiego FIL. W 1993 roku założył drużynę oldbojów Lach/Sandecja, która miała w swoich szeregach największe sławy Sandecji. Był organizatorem meczów z”Orłami Górskiego”. Od 2016 roku sprawował funkcję prezesa Rady Seniorów, a od 2021 roku wiceprezesa MZPN Podokręgu Nowy Sącz. Z Jego inicjatywy rokrocznie jest organizowany Memoriał „Trzej Przyjaciele z Sandecji”, „Spotkanie Świąteczne” dla wszystkich członków Rady Seniorów, czy tradycyjna rokroczna „Majówka”.

Nigdy nie zapomniał o swoich kolegach, którzy odeszli przed nim. Rokrocznie nawiedzał groby od Nawojowej, Barcic, Starego Sącza przez Nowy Sącz zapalając znicze. Bardzo się angażował w zmianę lokalu i lokalizacji siedziby Podokręgu. Służył pomocą, radą i ekspercką wiedzą. Zawsze powtarzał, iż w życiu każdego człowieka winna być najważniejsza miłość i przyjaźń człowieka do człowieka. Czasem warto „odpuścić”, nie iść w zaparte.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 10 grudnia 2022 o godz. 12.00 w kaplicy w Nowym Sączu przy ul. Rejtana, wcześniej o godz. 11:30 zostanie odmówiona modlitwa różańcowa w intencji Zmarłego.
Wolą Śp. Jerzego było, aby zamiast kwiatów ofiarować dobrowolny datek do puszki na Sądeckie Hospicjum.

 

źródło:

http://nsozpn.pl/02-12-2022-zmarl-jerzy-leszczynski-mial-77-lat/

04 grudzień 2022r

Galerie

Partnerzy

Pobierz czasopisma

Polska Piłka - 2016-03
Futbol Małopolska - 2016-11 i 12
Trener - 2016-05
Sędzia - 2017-01

Reklamy

Extranet kluby

Extranet Sędziowie

Reklamy

Copyright © 2010-2023 PPPN Nowy Targ | Wykonawca: U Ciwersa Strony www Nowy Targ