PPPN Nowy Targ

Małopolski Związek Piłki Nożnej
PODHALAŃSKI PODOKRĘG PIŁKI NOŻNEJ w Nowym Targu

Puchar Podhala dla Podhala

Piłkarze Podhala Nowy Targ po raz drugi z rzędu sięgnęli po Puchar Polski na szczeblu Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej. W meczu finałowym pokonali w Szczawnicy Jarmutę 4:1

Pierwsza połowa bezbramkowa. Dominacja była po stronie nowotarżan, ale Jarmuta skutecznie się broniła. Zdecydowanie najlepszą okazję na otwarcie wyniku miał w 38 minucie Hubert Antkowiak, który spudłował mając przed sobą całkowicie odsłoniętą bramkę.

„Worek z bramkami” rozwiązał się po przerwie. Podhale między 50, a 61 minutą zdobyło cztery gole. W pierwszym przypadku akcję lewą stronę przeprowadził Mikołaj Styrczula, po którego zagraniu piłka po interwencji Dawida Mrówka odbiła się od poprzeczki, dopadł do niej Bartosz Żurek i z najbliższej odległości skierował ją do bramki. Gol numer dwa to skutek indywidualnego błędu zawodnika Jarmuty, po którym Hubert Antkowiak zagrał piłkę na 8 metr przed bramkę, gdzie mający dużo czasu i swobody Jakub Burnat precyzyjnie „główkował”. Trzecie trafienie po koronkowej akcji nowotarżan zdobył Antkowiak, a gol numer cztery padł bezpośrednio z rzutu wolnego, który wykonywał Dawid Kędziora. W 77 minucie honorową bramkę zdobyli gospodarze, konkretnie Wojciech Wiercioch, którzy przejął podanie z głębi pola, wbiegł w pole karne i trafiał w tzw. dalszy róg bramki Podhala. Rozmiary porażki mógł jeszcze zmniejszyć Dlamini, ale spudłował.

Zwycięzcy z rąk prezesa PPPN Jana Kowalczyka, a także wiceprezesa MZPN Bartosza Ryta odebrali Puchar, medale i czek na łączną sumę 4 tys. złotych. Nagrodzono także przegranych.

Przyznano również wyróżnienia indywidualne. Oba zagarnęli gracze Podhala. Piotr Kołodziej został wybrany najlepszym bramkarzem, a Jakub Burnat najlepszym zawodnikiem meczu finałowego.

Jarmuta Szczawnica (V) – NKP Podhale Nowy Targ (III) 1:4 (0:0)

0:1 Żurek 50, 0:2 Burnat 55, 0:3 Antkowiak 58, 0:4 Kędziora 61, 1:4 Wiercioch 77.

Jarmuta: Berlizov – Mrówka, D. Michałczak, Faltyn, H. Michałczak, Kwit, Wojtanek, Weber (82 Frost), Mlonzi (80 Dlamini), Wróbel (88 Maślanka), Wiercioch

Podhale: Kołodziej – Bodziuch, Ligienza (46 Mazurek), Wajsak, Majeran (46 Żurek), Styrczula, Kędziora, Płatek (46 Burnat), Drobnak (46 Rakowski), Antkowiak, Szynka (46 Żołądź)

Sędziował: Szymon Olchawa.

Autor: Maciej Zubek