PPPN Nowy Targ

Małopolski Związek Piłki Nożnej
PODHALAŃSKI PODOKRĘG PIŁKI NOŻNEJ w Nowym Targu

Małopolska Zima

Zakończyły się halowe rozgrywki młodzików i orlików będące eliminacjami turnieju MAŁOPOLSKA ZIMA. Awans do finałów wojewódzkich wywalczyli: AP MasterKids (młodziki) oraz Jordan Jordanów (orliki).

Eliminacje orlików:

12 drużyn w kategorii orlik wzięło udział w Eliminacjach Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej do turnieju „Małopolska Zima”, którego organizatorem jest Małopolski Związek Piłki Nożnej. Rywalizowano w hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych i Placówek. Drużyny podzielone zostały na trzy grupy po cztery zespoły. Zwycięzcy grup i zespoły z drugich miejsc awansowały do finału podokręgu, z którego tylko zwycięzca pojedzie na finały wojewódzkie. W grupie A pierwsze miejsce przypadło drużynie NKP Podhale, a drugie KS Zakopane. Kolejne miejsca zajęły drużyny Biali Białych Dunajec oraz Spisz Krempachy. W grupie B awans z pierwszego miejsca wywalczyła Orawa Jabłonka, z drugiego Akademia Piłkarska Wisła Czarny Dunajec, a turniej na etapie eliminacji zakończyły drużyny Szarotki Rokiciny Podhalańskie oraz Górale Nowy Targ. Jordan Jordanów i Lubań Maniowy to najlepsze drużyny z grupy C. Kolejne miejsca przypadły w udziale piłkarzom Huraganu Waksmund i Pienińskiej Akademii Sportu ze Szczawnicy.

Finały orlików:
W kategorii orlików najlepszy okazał się zespół Jordana Jordanów, który na podium wyprzedził NKP Podhale Nowy Targ oraz Orawę Jabłonkę. Kolejne miejsca przypadły Klubowi Sportowemu Zakopane, Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec oraz Lubaniowi Maniowy. Po koronę strzelców w tej kategorii sięgnął gracz Orawy Jabłonka Karol Sobczak, a tytuł najlepszego bramkarza trafił do Marcela Tynusa z NKP Podhale. Ponadto trenerzy każdego zespołu wybrali najlepszego zawodnika. W gronie wyróżnionych znaleźli się: Igor Leśniakiewicz (Podhale), Igor Jaromin (Jordan), Dawid Bużek (Lubań), Wojciech Gołąb (AP Wisła), Jakub Pilch (Orawa) oraz Franciszek Król (KS Zakopane).

Eliminacje młodzików:
Do rywalizacji w kategorii młodzików przystąpiło również 12 drużyn. Drużyny podzielone zostały na trzy grupy po cztery zespoły. Zwycięzcy grup i zespoły z drugich miejsca awansowały do finału podokręgu, z którego tylko zwycięzca awansował na finały wojewódzkie. W grupie A pierwsze miejsce przypadło drużynie AP MasterKids, a drugie Lubań Maniowy. Kolejne miejsca zajęły drużyny Wiatr Ludźmierz oraz Górale Nowy Targ. W grupie B awans z pierwszego miejsca wywalczyła drużyna NKP Podhale, z drugiego Biali Biały Dunajec, a turniej na etapie eliminacji zakończyły drużyny Bór Dębno oraz Jordan Jordanów. Spisz Krempachy i Szarotka Rokiciny Podhalańskie to najlepsze drużyny z grupy C. Kolejne miejsca przypadły w udziale piłkarzom KS Zakopane i Huraganu Waksmund.

Finały młodzików:
Akademia Piłkarska MasterKids ze Skawy okazała się najlepsza w kategorii młodzików. Drugie miejsce przypadło w udziale zawodnikom NKP Podhale, a trzecie Białym Biały Dunajec. Na kolejnych pozycjach uplasowali się Szarotka Rokiciny Podhalańskie, Lubań Maniowy oraz Spisz Krempachy.

Dodatkowa seria rzutów karnych wyłoniła króla strzelców. Został nim ostatecznie Ksawery Lubiński z Podhala. Dawid Węglarz z AP MasterKids to z kolei najlepszy bramkarz turnieju. W drużynie gwiazd znaleźli się: Wojciech Leśniakiewicz (Podhale), Fabian Janczy (Lubań), Daniel Stolz (AP MasterKids), Tomasz Świec (Spisz) oraz Tomasz Bobak (Biali)

Puchary, medale MVP i statuetki uczestnikom turniejów wręczali prezes PPPN Jan Kowalczyk i prezes Kolegium Sędziów PPPN Marcin Tesarski.

Zwycięskie zespoły z obu kategorii awansowały do finału wojewódzkiego Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Zarząd PPPN składa podziękowania Maćkowi Zubkowi za udostępnienie zdjęć z turnieju.

Tabela:                                                    Punkty      Bramki
1. Orawa Jabłonka                                   9             14-4 awans do finału PPPN

Tabela:                                                       Punkty Bramki
1. Jordan Jordanów                                     7          7-3 awans do finału PPPN
2. Lubań Maniowy                                         6         8-6 awans do finału PPPN

Tabela:                                                          Punkty Bramki
1. Jordan Jordanów                                       13        15-5 awans do finałów MZPN
2. NKP Podhale                                              11         15-4
3. Orawa Jabłonka                                          8          14-8
4. KS Zakopane                                               5          6-12
5. AP Wisła Czarny Dunajec 2014               2           6-17
6. Lubań Maniowy 1 5-21

Król strzelców: Karol Sobczak - Orawa Jabłonka
Najlepszy bramkarz: Marcel Tynus – NKP Podhale
MVP: Igor Leśniakiewicz – NKP Podhale, Igor Jaromin – Jordan Jordanów, Dawid Bużek – Lubań Maniowy, Dawid Bużek – Lubań Maniowy, Wojciech Gołąb – AP Wisła Czarny Dunajec, Franciszek Król-Łęgowski – KS Zakopane, Jakub Pilch – Orawa Jabłonka.