PPPN Nowy Targ

Małopolski Związek Piłki Nożnej
PODHALAŃSKI PODOKRĘG PIŁKI NOŻNEJ w Nowym Targu

Finał PP. Lubań lepszy od Podhala

W finałowym meczu Pucharu Polski na szczeblu PPPN rozegranym na stadionie w Maniowach, Lubań pokonał 2:0 obrońcę tytułu Podhale Nowy Targ.

 Po raz kolejny potwierdziła się znana reguła, że mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami. Faworytem finału byli bowiem wyżej sklasyfikowani w hierarchii ligowej nowotarżanie. Boisko zweryfikowało jednak przedmeczowe prognozy i przewidywania.

Lubań wygrał jak najbardziej zasłużenie. Był zespołem przede wszystkim zdecydowanie bardziej zdeterminowanym i żądnym zwycięstwa. Nawet czerwona kartka jaką w 33 min. zobaczył Michał Szeliga nie zaburzyła dobrej organizacji drużyny Grzegorza Hajnosa.

- Znaliśmy siłę przeciwnika. Podhale to bardzo mocny zespół, przede wszystkim personalnie. Wiedzieliśmy , że wyjdą na ten mecz w najmocniejszym składzie i tak też było. Dlatego bardzo skrupulatnie się do tego mecz przygotowaliśmy. Dobrze realizowaliśmy swój plan na boisku. Przeciwnik w ciągu tych 90 minut miał duże problemy z tym by zagrozić naszej bramce. My oprócz dwóch zdobytych bramek, mieliśmy jeszcze kilka okazji głównie po kontraktach. Gratuluje zawodnikom zdobycia Pucharu, to taka fajna nagroda za ciężką i niełatwą w tych czasach, pracę na treningach – cieszył się po meczu szkoleniowiec Lubania.

Maniowianie zagarnęli też oba wyróżnienia indywidualne. Do rąk Artura Świerada trafiła statuetka dla najlepszego bramkarza, z kolei Macieja Góreckiego wybrano najlepszym zawodnikiem meczu. To właśnie Górecki był autorem trafienia na 1:0 już w 4 min. Trafienia, dodajmy, którego nie powstydziłyby się najlepsze ligi świata. Zresztą gol na 2:0 Damiana Firka także należał do tych z gatunku „stadiony” świata.

- Na pewno szybko zdobyta bramka ułatwiła nam przebieg tego meczu. Mogliśmy grać swoją grę. Grać pewnie z tyłu i czyhać na swoje okazje. Plan wypalił w stu procentach – cieszył się zdobywca tytułu MVP.

W obozie Podhala humory rzecz jasna nie były najlepsze. Nowotarżanie zawiedli.

- Gratuluję drużynie Lubania i trenerowi Hajnosowi. My zrobiliśmy wszystko by tego meczu nie wygrać. Nie potrafiliśmy dzisiaj dobrze wrzucić piłki w określoną strefę, tak jak to planowaliśmy. W takich warunkach jakie panowały na murawie, nie da się szybko operować piłką, zmusić przeciwnika do biegania w prawo i w lewo, który jest dobrze zorganizowany i który broni się 10 zawodnikami na 30 metrze. W dodatku zmarnowaliśmy rzut karny, w momencie który mógł być przełomowy dla losów tego spotkania. Tak jak powiedziałem, zrobiliśmy wszystko by tego meczu nie wygrać. Zresztą to się nam przytrafiło nie pierwszy raz w tej rundzie. I dlatego trzeba się zastanowić do dalej. Zobaczymy jakie decyzję będą po spotkaniu z zarządem. Na pewno trzeba podjąć stanowcze kroki. Zmienić wiele rzeczy w funkcjonowaniu drużyny. Tu nie ma na co czekać, tu trzeba reagować – przyznał po meczu trener Podhala, Marcin Zubek.

 

Lubań Maniowy (IV liga) - NKP Podhale Nowy Targ (III liga) 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Gòrecki 4, 2:0 D. Firek 40.

Lubań: Świerad – Agustyn, Szeliga CZK 33, D. Firek ŻK – Nowrolnik (50 Hagowski), Jandura, Górecki, Zawiślan (90 M. Sikora) – Da Silva (90 Jazgar), Kasperczyk ŻK (69 Pluta), P. Duda (80 Dziedzic).

Podhale: Styrczula – Wójciak (83 Burnat), Lewiński, Dudek, Potoniec – Molis (46 Mrówka), Mianowny ŻK (46 Lepiarz), Dynarek ŻK, Wajsak, Nawrot – Grunt (62 Misiura).

Sędzia główny: Daniel Zygmond.

Mecz bez udziału publiczności.

 

żródło:

teks i foto: Maciej Zubek

podhaleregion.pl

 

01 grudzień 2020r

Zdjęcia

Sponsor rozgrywek MZPN

Galerie

Partnerzy

Pobierz czasopisma

Polska Piłka - 2016-03
Futbol Małopolska - 2016-11 i 12
Trener - 2016-05
Sędzia - 2017-01

Reklamy

Extranet kluby

Extranet Sędziowie

Reklamy

Copyright © 2010-2021 PPPN Nowy Targ | Wykonawca: U Ciwersa Strony www Nowy Targ