PPPN Nowy Targ

Małopolski Związek Piłki Nożnej
PODHALAŃSKI PODOKRĘG PIŁKI NOŻNEJ w Nowym Targu

W NOWYM SĄCZU ZMARŁ ZBIGNIEW STĘPNIOWSKI

 Ze smutkiem informujemy, że w Nowym Sączu zmarł w wieku 77 lat Zbigniew Jan Stępniowski, były prezes OZPN w Nowym Sączu i były członek zarządu MZPN.

 Był bratem stryjecznym Aleksandra Stępniowskiego, słynnego przed laty zawodnika Sandecji. Również swą krótką przed laty przygodę zawodniczą rozpoczął w 1958 roku od trampkarzy Sandecji. Wkrótce przeniósł się jednak do nowosądeckiego Startu, w którym dotarł do zespołu seniorów. W latach 1959-1963 w drużynach różnych kategorii wiekowych rozegrał w tym klubie około 80 spotkań. Kontynuowanie boiskowych występów przerwały studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po powrocie do Nowego Sącza podjął pracę w PZU, po czym poświęcił się działalności w sporcie.

W latach 1977-1990 wiceprezes i prezes Wojewódzkiej Federacji Sportu w Nowym Sączu, 1990-1998 wiceprzewodniczący i przewodniczący Rady Okręgowej Związków i Stowarzyszeń Kultury Fizycznej w Nowym Sączu, 1988-2001 prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu, od 2000 członek Prezydium i Przewodniczący Komisji Młodzieżowej Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie. Od początku lat 70-tych aktywny działacz społeczny w dziedzinie sportu na terenie Nowego Sącza oraz województw nowosądeckiego i małopolskiego, organizator wielu imprez w różnych dyscyplinach sportu, głównie dla dzieci i młodzieży, w tym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w latach 1981-1998. Inicjator i organizator imprez piłkarskich dla dzieci, w tym Turnieju im. Marka Wielgusa. Wieloletni członek Wydziału Piłkarstwa Młodzieżowego Polskiego Związku Piłki Nożnej. Współzałożyciel Rady Seniorów przy OZPN Nowy Sącz, w której brał aktywny udział do samego końca.

Honorowy Prezes OZPN Nowy Sącz, Honorowy Członek MZPN. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Tarczą Herbową Miasta Nowego Sącza, Medalem PZPN za "Wybitne Zasługi dla Rozwoju Piłki Nożnej", Złotą Honorową Odznaką PZPN, Złotą Honorową Odznaką KOZPN/MZPN, Złotą Honorową Odznaką LZS, Złotą Honorową Odznaką OZPN Nowy Sącz, Honorową Odznaką PPN w Limanowej, Honorową Odznaką PPN w Gorlicach, Honorową Odznaką OZPN Tarnów, Złotym Jabłkiem Sądeckim przyznanym przez Starostwo Nowosądeckie a także w ostatnich latach Złotą Honorową Odznaką Rady Seniorów OZPN Nowy Sącz i Medalem "Ambasador Futbolu Nowosądeckiego".

25 listopad 2021r

Zdjęcia

Sponsor rozgrywek MZPN

Galerie

Partnerzy

Pobierz czasopisma

Polska Piłka - 2016-03
Futbol Małopolska - 2016-11 i 12
Trener - 2016-05
Sędzia - 2017-01

Reklamy

Extranet kluby

Extranet Sędziowie

Reklamy

Copyright © 2010-2022 PPPN Nowy Targ | Wykonawca: U Ciwersa Strony www Nowy Targ