PPPN Nowy Targ

PODHALAŃSKI PODOKRĘG PIŁKI NOŻNEJ w Nowym Targu

Tradycji stało się za dość

W niedzielę w hali sportowej w Gronkowie odbył się coroczny halowy turniej weteranów zorganizowany w ramach 18 już edycji Mistrzostw Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej.

Tradycyjnie już największą gwiazdą turnieju była reprezentacja Krakowa, która na zaproszenie prezesa PPPN Dariusza Mazura stawiła się w mocnym składzie z zawodnikami w przeszłości stanowiącymi o sile nie tylko krakowskiej, ale i polskiej piłki. - Zawsze bardzo poważnie traktujemy ten turniej i staramy się zebrać zespół możliwie jak najmocniejszy. W tym roku mamy w składzie wielu znakomitych przed laty zawodników. Andrzej Iwan to jeden z najlepszych w historii graczy krakowskiej Wisły i reprezentacji Polski, okrzyknięty swego czasu nadzieją polskiej piłki. Jest także Janusz Nawrocki mający za sobą 23 występy w reprezentacji narodowej czy Dariusz Marzec w przeszłości grający w polskiej młodzieżówce, który też wiele lat spędził w ligach zagranicznych. W bramce mamy wieloletniego golkipera Wisły Artka Sarnata. Jest też były kapitan „Białej Gwiazdy” Robert Włodarz. Takie nazwiska dają gwarancję wysokiej jakości i gry na najwyższym poziomie – powiedział obecny na turnieju, wiceprezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej i szef krakowskiej ekipy Jerzy Kowalski.

Krakowianie nie zawiedli i zgodnie z tradycją sięgnęli po główne trofeum, kończąc turniej z kompletem zwycięstw. W większości spotkań dominowali oni na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Wyjątkiem był ich pojedynek z ekipą 40 latków, w którym przez długie momenty faworyt przegrywał i dopiero trafienie... Artura Sarnata na 15 sekund przed końcem dał krakowianom zwycięstwo. - Rywale świetnie zaczęli, szybko objęli prowadzenie i potem umiejętnie się bronili co ułatwiała im mała hala. Większe doświadczenie wzięło jednak górę i w kolejnych minutach udało nam się przechylić szalę zwycięstwa. Łatwo nie było, ale cieszy, że po raz kolejny udało się nam zwyciężyć. Za rok także na pewno nie odpuścimy i jeżeli tylko dostaniemy zaproszenie na pewno się zjawimy. Dla nas samych to doskonała okazja do odreagowania od codziennych obowiązków a jeśli naszą obecnością sprawiamy komuś przyjemność to tym bardziej nas to cieszy - powiedział uczestnik Mistrzostw Świata w Hiszpanii 1982 roku, były gracz Wisły Kraków, Górnika Zabrze a także niemieckiego VfL Bochum oraz greckiego Arisu Saloniki Andrzej Iwan.

Za plecami krakowian toczyła się zacięta walka o kolejne miejsca. Ostatecznie na drugim stopnia podium znaleźli się reprezentanci Kunki Team co uznano za sporego kalibru niespodziankę. Drużyna złożona z zawodników w przeszłości reprezentujących głównie ligowe zespoły z Waksmunda oraz Ostrowska tylko raz – w starciu z Krakowem – schodziła z boiska w roli pokonanych. W pozostałych czterech meczach zanotowała trzy zwycięstwa i jeden remis. Kolejne dwa miejsca przypadły dwóm najstarszym ekipom amatorskim na Podhalu. Trzecia była Paka Jana – która jako jedyna może poszczycić się ograniem przed trzema laty na turnieju w Niedzicy reprezentantów Krakowa – a na czwartym miejscu uplasował się Gazda co z kolei uznano za niespodziankę in minus. Na miejscu piątym turniej ukończyła, rewelacja sprzed roku - ekipa 40 latków (uhonorowana także nagrodą fair play) a ostatnie, szóste miejsce zajęli reprezentanci Podhalańskiego Podokręgu.

Nie zabrakło także indywidualnych wyróżnień. Królem strzelców turnieju z dorobkiem 8 bramek został gracz reprezentacji Krakowa Dariusz Marzec, który tym samym zdetronizował etatowego dotychczas zdobywcę tego trofeum, swojego kolegę klubowego Zdzisława Janika. Z kolei statuetka dla najlepszego bramkarza trafiła do rąk Dariusza Bujaka z Paki Jana.

W uroczystości zakończenie turnieju obok prezesa PPPN Dariusza Mazura uczestniczyli wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch i sołtys Gronkowa Stanisław Kaliszewski. Oprócz okazałych pucharów i dyplomów dla przedstawicieli każdego z uczestniczących w turnieju drużyn, drobnymi upominkami uhonorowano także kilka osób mających udział w rozwoju podhalańskiej piłki m.in. Józefa Hełdaka, Jana Leśnickiego, Pawła Batkiewicza, Stanisława Kunkę, Jozefa Nykazę

Reprezentacja PPPN – Kunka Team 1-2: Witkowski – Szumal 2;
40 latki – Gazda 0-0; Paka Jana – Reprezentacja Krakowa 1-4: Gubała – Marzec 3, Nawrocki;
40 latki – Reprezentacja PPPN 3-2: Zaczyk, Dobrzyński, Placek – Witkowski, Chudoba;
Kunka Team – Gazda 2-0: Szumal 2;
Paka Jana – 40 latki 4-0: Bujak, Alzak, Słowakiewicz, Luberda;
Reprezentacja Krakowa – Kunka Team 7-2: Janik 2, Marzec 2, Iwan, Nawrocki, Szopa - S. Kunka, Bryniarski;
Gazda – Reprezentacja PPPN 6-1: Książek 2, Kukliński 2, Mozdyniewicz, Śmieszek – Witkowski;
Kunka Team – Paka Jana 0-0; Reprezentacja Krakowa – 40 latki 5-4: Sarnat 2, Marzec 2, Włodarz – Dobrzyński 3, Placek;
Reprezentacja PPPN – Paka Jana 4-1: Witkowski 2, Hełdak, Sołtys – Wyszyński;
Gazda – Reprezentacja Krakowa 0-3: Włodarz, Nawrocki, Janik;
Kunka – 40 latki 2-1: S. Kunka, Kamiński – Placek;
Gazda – Paka Jana 0-2: Luberda 2;
Reprezentacja PPPN – Reprezentacja Krakowa 2-5: Witkowski 2 - Marzec 2, Janik 2, Szopa.

Tabela

  1. Reprezentacja Krakowa - 15pkt (24-9 bramki)
  2. Kunka Team - 10 (8-9)
  3. Paka Jana - 7 (8-8)
  4. Gazda - 4 (6-8)
  5. 40latki - 4 (8-13)
  6. Reprezentacja PPPN - 3 (10-15)

Reprezentacja Krakowa: Artur Sarnat, Krzysztof Szopa, Ryszard Biernacki, Robert Włodarz, Janusz Nawrocki, Zdzisław Janik, Roman Zięcik, Andrzej Iwan, Dariusz Marzec.

Kunka Team: Jan Kunka, Stanisław Kunka, Gabriel Szumal, Marek Garcarz, Jacek Bryniarski, Dawid Kolasa, Stanisław Kamiński, Tomasz Wróbel.

Paka Jana: Dariusz Bujak, Rafał Adamczyk, Stanisław Grzęda, Andrzej Gubała, Jan Leśnicki, Waldemar Alzak, Robert Korczak, Krzysztof Słowakiewicz, Andrzej Wyszyński, Paweł Luberda, Mirosław Rogal.

Gazda: Paweł Batkiewicz, Marek Batkiewicz, Janusz Śmieszek, Artur Czech, Ryszard Skawski, Tadeusz Puławski, Dariusz Cholewa, Jacek Mozdyniewicz, Waldemar Kukliński, Sławomir Pędzimąż, Grzegorz Książek.

40 latki: Zdzisław Cięciel, Andrzej Zaczyk, Stanisław Nycz, Wojciech Grzęda, Bogdan Placek, Andrzej Dobrzyński, Andrzej Nykaza, Józef Nykaza, Józef Świder, Zbigniew Wypych.

Reprezentacja PPPN: Józef Hełdak, Adam Batkiewicz, Krzysztof Witkowski, Andrzej Chudoba, Adam Sołtys, Andrzej Trzop, Andrzej Kowalczyk.

Maciej Zubek

26 styczen 2011r

Zdjęcia

Galerie

Partnerzy

Pobierz czasopisma

Polska Piłka - 2016-03
Futbol Małopolska - 2016-11 i 12
Trener - 2016-05
Sędzia - 2017-01

Reklama

Extranet kluby

Extranet Sędziowie

Reklamy

Copyright © 2010-2019 PPPN Nowy Targ | Wykonawca: U Ciwersa Strony www Nowy Targ