PPPN Nowy Targ

Małopolski Związek Piłki Nożnej
PODHALAŃSKI PODOKRĘG PIŁKI NOŻNEJ w Nowym Targu

Piotr Kuźniar nie żyje

 Ta informacja ścięła z nóg piłkarskie środowisko Podhala. Nie było chyba nikogo, kto nie znałby „Puszki”.

 Grał w wielu klubach Podhala, w reprezentacji PPPN, w drużynie amatorskiej Gazda. Brał udział w corocznych turniejach oldbojów w hali, gdy w imprezie brali uczestnicy mistrzostw świata, gracze „Białej Gwiazdy”. Zapamiętałem jeden z takich turniejów, bodajże z 2010 roku rozgrywany w Lipnicy Wielkiej.

– Potrafimy kopać futbolówkę powiedział wtedy, rzucając wzywanie uznanym gwizdom krakowskiego futbolu. Gdy on brał udział w jakieś imprezie to zawsze można było się spodziewać jakiś zaskakujących wydarzeń. Dusza towarzystwa zawsze dała znać o sobie. Najpierw zaskoczyła świetną grą w meczu z Old Bys Kraków i...pokonaniem nie byle kogo, bo Artura Sarnata. – Nie takich bramkarzy się w życiu pokonywało - uśmiechał się „Puszka”. A potem zademonstrował cyrkowe sztuczki z futbolówką. Pokazał przerzuty piłki z nóżki na kark, podbicia pietą i kilka kapek. – Ktoś się zakłada? – zwrócił się do otaczających go wianuszkiem gapiów.

 Stawiano zakłady, że nie potrafi 50 razy podbić piłki. Ci, którzy przyjęli zakład, po turnieju biegali po...”puchary”. „Puszka” wykonał 63 podbicia, prostym podbiciem, a zakończył cyrkowe popisy uderzeniem piętą. – To dla mnie pestka – powiedział jak zwykle skory do żartów.

Takiego go zapamiętamy. Piotrze spoczywał w pokoju.

 

tekst i źródło:

Stefan Leśniowski

sportowepodhale.pl

04 maj 2022r

Galerie

Partnerzy

Pobierz czasopisma

Polska Piłka - 2016-03
Futbol Małopolska - 2016-11 i 12
Trener - 2016-05
Sędzia - 2017-01

Reklamy

Extranet kluby

Extranet Sędziowie

Reklamy

Copyright © 2010-2022 PPPN Nowy Targ | Wykonawca: U Ciwersa Strony www Nowy Targ