PPPN Nowy Targ

Małopolski Związek Piłki Nożnej
PODHALAŃSKI PODOKRĘG PIŁKI NOŻNEJ w Nowym Targu

Na wzór pierwszej reprezentacji.

 Grzegorz Hajnos, na co dzień trener zespołu u-19 oraz koordynator w akademii Podhala Nowy Targ został wybrany jednym z czterech koordynatorów regionalnych działających dla Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

 Nowotarżanin odpowiedzialny będzie za sprawy szkoleniowe w dwóch okręgach: limanowskim i podhalańskim, a jego głównym zadaniem będzie dostarczanie zawodników do kadr Małopolski z roczników 2008 – 2011, zawodniczek z rocznika 2008 i młodsze oraz weryfikacja zawodników grających w kategorii seniorów do reprezentacji Regions Cup.

– Jest to dla mnie olbrzymie wyróżnienie, za które pragnę podziękować władzom MZPN, na czele z v-ce Prezesem Janem Kowalczykiem. Bardzo zależy mi na tym, aby najlepsi zawodnicy z tych dwóch okręgów dzięki naszemu działaniu mogli realizować swoje marzenia. Mam nadzieję, że dzięki temu żadna „Perełka” się nie zmarnuje – podkreśla szkoleniowiec.

Trener Hajnos – już z własnej inicjatywy – zaprosił do współpracy grupę trenerów z Limanowszczyzny i Podhala, którym powierzył opiekę nad konkretnym rocznikiem. I tak za rocznik 2011 odpowiedzialni będą Krzysztof Leśniakiewicz i Marcin Janczy, za 2010: Andrzej Gogola i Adam Gawlik za 2009: Paweł Batkiewicz i Wojciech Tajduś, za 2008: Łukasz Pazurkiewicz i Mirosław Smoleń, a Marcin Czajkowski i Dawid Hejmej będą odpowiedzialni za kategorię dziewcząt. Dodatkowo nadzór nad selekcją zawodników w każdy z roczników pełnił będzie Adam Gubała.

– Moją rolą jest koordynowanie tego projektu, dlatego jestem bardzo zadowolony, że będą współpracował z tymi właśnie osobami. Wiem, że są to ludzie godni zaufania, ale też bardzo dobrzy szkoleniowcy w swoich kategoriach wiekowych. Każdy z nich podkreślał, że to dla niego wielkie wyróżnienie i nobilitacja, co mnie bardzo cieszy. Bardzo profesjonalnie do tematu podeszły władze Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej oraz Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej, które zapewniły nas o należytym wsparciu w każdym obszarze – zaznacza Hajnos.

Konsultacje będą odbywały się raz na kwartał. Powoływani będą najzdolniejsi chłopcy i dziewczyny z tych dwóch okręgów. Na pierwszej konsultacji – które odbędą się w czerwcu – powołanych ma być po 40 zawodników w każdy z roczników.

– Docelowo chcemy mieć w każdym z roczników wyselekcjonowaną grupę 50 najzdolniejszych zawodników, którzy będą przez nas monitorowani i powoływani na kolejne konsultacje. Szalenie istotna będzie współpraca z klubami, na czym bardzo mi zależy. Chcemy funkcjonować na wzór pierwszej reprezentacji- oczywiście z zachowaniem odpowiedniej skali. Te nasza działania, mam nadzieję, z czasem przyniosą efekt w postaci dużej grupy zawodników z tych dwóch regionów, którzy będą powoływani do kadr Małopolski. Na ten moment są to bowiem tylko pojedyncze nazwiska – podkreśla Hajnos.

Maciej Zubek

 

artukuł: podhaleregion.pl

 

 

24 maj 2022r

Galerie

Partnerzy

Pobierz czasopisma

Polska Piłka - 2016-03
Futbol Małopolska - 2016-11 i 12
Trener - 2016-05
Sędzia - 2017-01

Reklamy

Extranet kluby

Extranet Sędziowie

Reklamy

Copyright © 2010-2022 PPPN Nowy Targ | Wykonawca: U Ciwersa Strony www Nowy Targ