PPPN Nowy Targ

Małopolski Związek Piłki Nożnej
PODHALAŃSKI PODOKRĘG PIŁKI NOŻNEJ w Nowym Targu

MAŁOPOLSKI MINIMUNDIAL 2022: ORLIKI NA START!

 W najbliższym tygodniu odbędą się pierwsze mecze orlików w ramach turnieju KIERUNEK KATAR - Małopolski Minimundial 2022.

 KIERUNEK KATAR - Małopolski Minimundial 2022 to projekt adresowanym do dzieci z województwa małopolskiego w kategorii wiekowej orlika. W rywalizacji uczestniczą zespoły szkolne, wiejskie, osiedlowe, kluby sportowe, uczniowskie kluby sportowe oraz akademie piłkarskie. Ideą projektu jest organizacja turnieju piłkarskiego nawiązującego do zaplanowanych na przełomie listopada i grudnia mistrzostw świata FIFA w Katarze.

Projekt zostanie zrealizowany w 20 lokalizacjach. W pierwszej kolejności odbędzie się 15 turniejów eliminacyjnych, w poszczególnych jednostkach terenowych Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. W każdym turnieju wystartuje 8 drużyn. Zwycięzcy turniejów eliminacyjnych zagrają we wrześniowych półfinałach. Finałowy turniej z udziałem 8 najlepszych drużyn planowany jest na przełomie września i października w Krakowie. Docelowo w projekcie weźmie udział około 1800 dzieci z całego województwa.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w turniejach eliminacyjnych zaproszenia do projektu koordynują podokręgi piłki nożnej właściwe miejscowo dla danej drużyny. Wkrótce powstanie także dedykowana strona internetowa na której publikowane będą wszystkie aktualności dotyczące projektu.

Turniej realizowany jest we współpracy z Fundacją Sport Development, MZPN jest partnerem/współorganizatorem zadania finansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

28 sierpień 2022r

Zdjęcia

Galerie

Partnerzy

Pobierz czasopisma

Polska Piłka - 2016-03
Futbol Małopolska - 2016-11 i 12
Trener - 2016-05
Sędzia - 2017-01

Reklamy

Extranet kluby

Extranet Sędziowie

Reklamy

Copyright © 2010-2022 PPPN Nowy Targ | Wykonawca: U Ciwersa Strony www Nowy Targ