PPPN Nowy Targ

Małopolski Związek Piłki Nożnej
PODHALAŃSKI PODOKRĘG PIŁKI NOŻNEJ w Nowym Targu

Halowe Mistrzostwa Podhala

 W dniach 07-09.01.2022 r. równolegle na trzech obiektach sportowych tj. na hali sportowej przy Technikum Mechanicznym, na hali sportowej na Niwie w Nowym Targu oraz na hali sportowej w Białce Tatrzańskiej odbył się Halowy Turniej Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Targu pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Nowy Targ Pana Grzegorza Watychy oraz współorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu Turniej odbył się w kategoriach: Skrzat - turniej finałowy, Żak - turniej finałowy natomiast w kat. Orlik, Młodzik i Trampkarz - eliminacje.

 Finały które odbędą się w dniu 12.02.2021 wyłonią również zwycięzców w kategoriach Orlików, Młodzików, Trampkarzy i Juniorów Młodszych. Halowe mistrzostwa Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej były w tym roku rekordowe pod względem ilości uczestników ponieważ do turnieju zgłosiły się 94 drużyny piłkarskie z trzech powiatów nowotarskiego, suskiego i tatrzańskiego.

 W piątek 7 stycznia 2022 r na dwóch halach jednocześnie rozgrywane były eliminacje w kategorii trampkarz. Z 16 zespołów, awans do turnieju finałowego uzyskiwało 6 (po 3 najlepsze z każdej z grup).
Grupę A zdominowały drużyny NKP Podhala Nowy Targ oraz Zakopanego II. Obie wygrały sześć spotkań, a w bezpośredniej konfrontacji podzieliły się punktami. Trzecim finalistą została Orawa Jabłonka. Grupę B z kompletem zwycięstw wygrała drużyna Didi Gol Rabka Zdrój. Ponadto do finału awansowały również: Gorc Ochotnica i FA Tokarnia.
W sobotę 8 stycznia 2022r rywalizację rozpoczęły zespoły z kategorii „orlik” (2011 i młodsi) oraz „młodzik” (2009 i młodsi). W obu kategoriach poznaliśmy rozstrzygnięcie w dwóch, z trzech grup eliminacyjnych.

Młodzik
18 drużyn zostało podzielonych na 3 grupy, z których po dwa najlepsze awansowały do finałów. W sobotę rozegrano mecze w grupach A i B. W pierwszej awans wywalczyły KS Zakopane (z pierwszego miejsca) oraz Jordan Jordanów. W grupie B najlepsza okazała się drużyna Tiki Taka Żywiec, a drugie miejsce premiowane grą w finale wywalczyła druga drużyna KS Zakopane.

Orlik
 Sytuacja taka sama jak w młodzikach. Także 18 zespołów podzielono na 3 grupy, z których po dwa awansowały do finałów. W grupie A równych sobie nie miała Orawa Jabłonka, która odniosło komplet pięciu zwycięstw. W finale zobaczymy też ekipę Tiki Taka Żywiec. KS Zakopane i Jordan Jordanów to najlepsze drużyny w grupie B.

W niedzielę swoje turnieje w ramach Halowych Mistrzostw Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej rozegrały zespołu z dwóch najmłodszych kategorii: skrzat (2015 i młodsi) i żak (2013 i młodsi).

 Łącznie do rywalizacji przystąpiły 32 zespoły (po 16 w obu kategoriach), podzielone na grupy. Każda drużna rozegrała 7 spotkań. W tych kategoriach wyniki nie były brane pod uwagę. Wszystkie drużyny nagrodzono medalami. Wyróżniono też najlepszych zawodników.

W niedzielę 9 stycznia 2022 r. dokończono eliminacje w kategorii młodzik i orlik. W młodzikach stawkę finalistów uzupełniły drużyny Didi Gol Rabka oraz Gorc Ochotnica. Z kolei w orlikach awans do finału wywalczyły drużyny Masters Kids oraz NKP Podhale.
Poziom sportowy zaprezentowany przez wszystkich uczestników gry w piłkę nożną był bardzo wysoki, co świadczy o dobrej pracy wykonywanej na co dzień przez ich trenerów i opiekunów. Turniej przebiegał w spokojnej i miłej atmosferze za co odpowiedzialni byli sędziowie Kolegium Sędziów Nowy Targ w osobach Łukasza Królczyka, Pawła Barwińskiego, Marcina Tesarskiego, Andrzeja Opaciana, Rafała Arendarczyka, Pawła Nowaka i Jana Buczka.

Puchary i wyróżnienia indywidualne wręczyli na hali sportowej na Niwie przedstawiciele Burmistrza Miasta Nowy Targ w osobach Arkadiusza Szymczyka - Kierownika Referatu ds. Sportu i turystyki UM Nowy Tar oraz Katarzyny Wójcik przewodniczącej komisji sportu i turystyki UM Nowy Targ. Natomiast na hali sportowej przy Technikum Mechanicznym w Nowym Targu Burmistrza reprezentował Pan Andrzej Swałtek – V-ce przewodniczący komisji sportu i turystyki UM Nowy Targ oraz Pan Bogusław Górnik -V-ce Prezes Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Targu
Organizatorzy turnieju pragną serdecznie podziękować Burmistrzowi Miasta Nowy Targ za objęcie turnieju honorowym patronatem oraz pomoc w jego organizacji a także Starostwu Powiatowemu w Nowym Targu za współorganizację turnieju. Szczególne podziękowania kierujemy również na ręce Pani Katarzyny Wójcik, Arkadiusza Szymczyka i Andrzeja Swałtka za swoją obecność podczas turnieju oraz za wręczenie nagród, pucharów i medali uczestnikom turnieju.

Podziękowania kierujemy również na ręce portalu Podhale Region za objęcie turnieju patronatem medialnym.

Zdjęcia z turniej autorstwa red. Macieja Zubka z portalu Podhale Region.

Galeria - zdjęcia

Wyniki + terminarz Halowych Mistrzostw Podhala
 


Ze sportowym pozdrowieniem
Organizatorzy turnieju
PPPN Nowy Targ

 

 

11 styczen 2022r

Sponsor rozgrywek MZPN

Galerie

Partnerzy

Pobierz czasopisma

Polska Piłka - 2016-03
Futbol Małopolska - 2016-11 i 12
Trener - 2016-05
Sędzia - 2017-01

Reklamy

Extranet kluby

Extranet Sędziowie

Reklamy

Copyright © 2010-2022 PPPN Nowy Targ | Wykonawca: U Ciwersa Strony www Nowy Targ